Žaludeční balónek - BIB system

Úvod / Naše metody / Žaludeční balónek - BIB
media 1

Bioenterický Intragastrický Balónek - BIB - ja americký systém nechirurgické a nefarmologické léčby mírné i větší nadváhy.

Jde o celosvětově proveřený a uznávaný systém se zaručenými výsledky snížení nadváhy bez stresu.

  • Balónek je endoskopicky zaveden do žaludku, kde je vyplněn fyziologickým roztokem
  • Množstvím roztoku určí lékař, přesně dle velikosti žaludku a potřeby snížení vaší tělesné hmotnosti
  • Systém působí jak fyzicky tak psychicky. Snížení porcí přijímané potravy bude pro Vás bez jakéhokoliv stresu a výčitek.
  • S žaludečním balonkem nebudete odkázáni jen na svoji pevnou vůli. Hubnutí bude pozvolné, zdravé a přirozené.

Metodou žaludečního balónku BIB na naší klinice provádíme:

Výhodou systému BIB je, že váš váhový úbytek si můžete sami určit a regulovat délkou přítomnosti balónku v žaludku.

Vždy záleží na vaší individuální tělesné dispozici a představě o snížení váhy.

Tímto systémem lze dosáhnout nejen redukce silné nadváhy (o 30 kg i více), ale metodu lze použít i při touze po snížení mírné nadváhy (o méně než 10 kg), přirozeně a bez stresu.

Po aplikaci systému se vaše váha bude snižovat plynule, bez jakékoliv psychické a fyzické újmy (jako je nervozita, nespavost, nepříjemný pocit hladu apod.). Tyto nepříjemné symptomy často provází redukční diety a speciální programy na snížení váhy.

Hubnutí je zdravé, protože tělo bude mít nadále veškeré potřebné živiny z přirozené stravy. Pouze porce budou menší, což je zdraví prospěšné a pro dlouhodobý efekt žádoucí.

balonek BIB v žaludku

Bližší informace o aplikaci systému žaludečního balónku BIB

BIB ballon

Průběh zákroku

Vypuštěný balónek se zavádí endoskopicky tenkou trubičkou přes jícen do žaludku. Zde se naplní fyziologickým roztokem. Nedochází k jakémukoliv zákroku do tkáně, ani ke změnám v anatomii žaludku.

Před zákrokem vám podáme premedikaci pro zklidnění. Polykání vám usnadní místní anestetikum, které znecitlivý oblast krku. Aplikuje se speciálním sprejem bezbolestně.

Pro citlivé pacienty s “psychickým blokem” nabízíme také analgosedaci, při které výkon nebudete vůbec vnímat.

Po zavedení endoskopické trubičky lékař provede vyšetření žaludku, a zavede malý prázdný balónek. Poté se naplní fyziologickým roztokem, přesně dle individuální velikosti žaludku, který lékař vidí na monitoru.

Po naplnění se systém automaticky uzavře a endoskopická trubička jemně vyjme. Tím je zavedení u konce. Celý proces je nebolestivý a trvá přibližně 10 - 15 minut.

Balonek může být zaveden maximálně na dobu 6ti měsíců, poté se vyjme. Při vyjmutí se balonek vypustí a prázdný se vyjme opět pomocí endoskopu přes ústa ven. Vyjmutí je bezbolestné a trvá také několik málo minut.

Rekonvalescence

Zavedení balónku probíhá na lačno. 12 hodin před výkonem nebudete nic jíst. Vypít můžete postupně maximálně 2 dl neperlivé vody.

Bezprostředně po aplikaci pacienti většinou nepociťují žádný větší diskomfort. Pro nastartování rekonvalescence, a vaši lepší tělesnou kondici, Vám podáme infuzi s výživou.

Druhý den je většinou pociťován tlak v žaludku, nevolnost a pocit "na zvracení". Tyto projevy umíme utlumit zklidňujícími léky proti bolesti a antiemetiky (léky pro potlačení nevolnosti a zvracení).

Tyto projevy jsou individuální a většinou odezní do třetího dne. Ve výjimečných případech mohou pocity nevolnosti přetrvávat až 5 dní. Vybavíme vás všemi potřebnými informacemi a léky pro maximální komfort při rekonvalescenci.

Doporučujeme dva až tři dny klidový režim. Poté již aplikovaný balónek nebývá pociťován.

Tento revoluční systém Vám nastartuje nové stravovací návyky, které Vám zůstavají i po vyjmutí balónku. Z jídla vám zůstane požitek bez výčitek a stresu. Hubnutí bude pozvolné a zdravé, bez nervozity, nespavosti a jiných nepříjemných symptomů.

ilustrace

Objednejte se na nezávaznou konzultaci

Je zcela zbytečné, abyste se s jakýmkoliv estetickým problémem trápili. U nás se Vás vždy ujme nejkompetentnější člen našeho týmu.

Preferujete-li osobní kontakt, neváhejte a kontaktujte nás na telefonním čísle +420 773 334 128. Přímo a bez ostychu se nás zeptejte na vše co Vás zajímá. Nebo si dohodněte osobní, zcela nezávaznou návštěvu naší kliniky.

Je-li pro Vás ale příjemnější online komunikace, vyplňte prosím následující formulář. Chcete-li, můžete přiložit i foto Vašeho problému. O to lépe Vám budeme schopni pomoci.

1000 znaků zbývá
Přidat foto

Děkujeme Vám za důvěru, kterou nám dáváte vyplněním tohoto formuláře. K Vašim osobním údajům budeme přistupovat nejen v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, ale zejména v souladu s lékařským tajemstvím.

Proč si vybrat naši kliniku plastické a estetické chirurgie

konzultace zdarma

Konzultace zdarma

Nezávazná osobní, telefonická nebo online konzultace zdarma
Nadstandardní péče

Nadstandardní péče

Požíváme tkáňové lepidlo pro rychlé hojení. Stahovací prádlo Vám poskytneme ZDARMA.
Lékař na telefonu

Lékař na telefonu

Naši lékaři jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu
splátkový program

Splátkový program

Našim klientům nabízíme vybrané zákroky na splátky bez navýšení
Pozákroková péče

Pozákroková péče

U vybraných zákroků ubytování ve 4 hvězdičkovém hotelu se snídaní ZDARMA.
Vysoká spokojenos

Vysoká spokojenost

97% našich klientů by se k nám vrátilo nebo by nás doporučilo