Plastická operace víček

Úvod / Naše metody / Plastika víček
Minilift
  • Postupem věku dochází k poklesu a nadbytku kůže v oblasti horních a dolních víček.
  • Pokleslá kůže v oblasti horního víčka má za následek pocit unavených, těžkých očí a může omezovat i zrak.
  • Při nadbytku kůže na dolních víčkách vzniká neestetické řasení kůže nebo tzv. „pytle a váčky pod očima“
  • Při operaci víček se nejen odstraňuje povislá a nadbytečná kůže, ale zároveň se řeší částečné odstranění tukových prolapsů, které se při nadbytku projevují jako viditelné váčky.

Metodou Plastická operace víček na naší klinice provádíme estetické zákroky:

Operace víček se provádí v místním znecitlivění a celkově zákrok trvá zhruba 40–50 minut.

Kožní řez horních víček se vede v ohybové rýze a je u nás na klinice provádíme řez chirurgickým přístrojem Surgitron, který má jedinečné výhody oproti klasickému skalpelu:

  • Zmenšení otoku po operaci - výsledkem jsou čisté, jemné řezy s minimálním laterálním poškozením tkáně v okolí řezu.
  • Precizní řez. Minimalizace tvorby jizev v oblasti víček. Dosahujeme precizních jemných řezů za současného stavění krvácení.
  • Použití této technologie plastiky víček eliminuje vznik jizev tvořících se v důsledku stlačení tkáně při vedení řezu klasickým skalpelem. Výrazně nižší doba zotavení a menší porušení (popálení) tkáně než při použití sklapelu.
  • Klinické testy prokázaly, že zvolená frekvence 4MHz je optimální pro dosažení nejlepších chirurgických výsledků. Řez vzniká na buněčné úrovni působením elektromagnetického vlnění ve spektru rádiových vln, nikoli pálením vysokou teplotou (metoda studeného řezu).
  • Menší bolestivost zákroku laserové plastiky víček. Vynikající hojení po operaci horních víček a výsledky.
  • Vizuální a audio bezpečnostní indikátory zajišťují bezpečí lékaře i pacienta.
ilustracni ilustracni

Plastický chirurg musí dbát na původní tvar oka. Žádoucí je dosáhnout Zákrokem dosáhneme omlazení a „otevření“ očí, ale zároveň se nesmí změnit tvar očí např. neestetického “kulatého oka” apod.

Po operaci horních víček nebo dolních víček doporučujeme nejméně 2 až 3 dny dodržovat klidový režim. To znamená v leže nebo polosedě, přikládat chladivé obklady první dva dny po výkonu. Po týdnu se obvykle vytahují stehy.Po vytažení stehu již vidíte výsledek.

ilustracni

Oči jsou první čeho si ve tváři všimneme, ale bohužel také oči a oční okolí je oblast, kde se projeví jako první známky stárnutí. Kůže v okolí očí je velmi tenká a s věkem dochází ke ztrátě elasticity pokožky víček a již kolem 40 roku věku se začnou tvořit kožní nadbytky. Projev stárnutí na očních víčkách je ovlivněno mnoha faktory jako je dědičnost, elasticita kůže, kouření, různé alergie či zadržování vody a sklony k otokům očí způsobeno např. onemocněním ledvin.

Obecně je plastická operace víček většinou žádána u mladších žen a mužů z estetického hlediska. Staršími klienty je bleferoplastika žádána z hlediska nejen estetického, ale i zdravotního, kdy kvůli tzv.”těžkým víčkům”nastává únava očí, bolesti hlavy, slzení apod.

Plastiku očních víček provádíme samostatně nebo najednou dle individuálních potřeb a estetického hlediska každého klienta. Před výkonem korekce očních víček je důležitá konzultace s plastickým chirurgem. U nás na klinice provádí plastiku zkušení plastičtí chirurgové s dlouholetou zkušeností, aby výsledkem bylo nejen omlazení ale i esteticky pěkný tvar očí.

Pokud se provádí bleferoplastika na dolních víčkách, kde dochází k poklesu kůže v oblasti dolních víček. Pokleslá pokožka dolních víček vytváří s věkem neestetické vrásky nebo „pytle“ a “váčky” pod očima. Tukové útvary jsou uložené ve 3 komůrkách pod linií spodních řas. Věkem ztrácí jemná pokožka pevnost a hustotu a tím jsou tukové váčky viditelné. Plastická operace dolních víček odstraní nadbytek kůže a tukové polštářky se rovnoměrně rozprostřou případný nadbytek se odstraní.

Před samotným zákrokem je nutná konzultace s plastických chirurgem, protože otoky víček, případné předchozí zásahy na dolních víčkách mohou musejí být brány v potaz. Otoky víček mohou být způsobeny jiným onemocněním. Ve většině případů se jedná o projev stárnutí ,který plastika dolních víček výborně vyřeší.

Plastika dolních víček tak jako operace horních víček vyžaduje zkušenost a preciznost výkonu. Pak je výsledekem estetické omlazení očí a očního okolí.

Po operaci dolních víček

Plastika dolních víček probíhá v lokální anestezii. Trvá asi hodinu a místo stehů se přelepí jemnou sterilní náplastí.. Asi po týdnu jsou víčka zhojená a stehy se mohou odstranit. Otoky jsou za týden z větší části vstřebány a lze použít make up. Týden doporučujeme šetřící režim ,přikládání chladivých obkladů, k lehké práci se můžete vrátit 3 až 4 den po výkonu. Dva týdny před operací víček neužívejte léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (Acylpyrin, Aspirin nebo Anopyrin). Na kliniku před výkonem přijďte nenalíčená a doporučujeme si vzít sluneční brýle na cestu domů. Otoky bývají do týdne až deseti dnů vstřebané, případné modřiny, které se ovšem díky přístroji Surgitron bývají v mnohem menším rozsahu jsou také vstřebány. Po odstranění stehů můžete začít používat make -up i řasenky apod.

Objednejte se na nezávaznou konzultaci

Je zcela zbytečné, abyste se s jakýmkoliv estetickým problémem trápili. U nás se Vás vždy ujme nejkompetentnější člen našeho týmu.

Preferujete-li osobní kontakt, neváhejte a kontaktujte nás na telefonním čísle +420 773 334 128. Přímo a bez ostychu se nás zeptejte na vše co Vás zajímá. Nebo si dohodněte osobní, zcela nezávaznou návštěvu naší kliniky.

Je-li pro Vás ale příjemnější online komunikace, vyplňte prosím následující formulář. Chcete-li, můžete přiložit i foto Vašeho problému. O to lépe Vám budeme schopni pomoci.

 

Děkujeme Vám za důvěru, kterou nám dáváte vyplněním tohoto formuláře. K Vašim osobním údajům budeme přistupovat nejen v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, ale zejména v souladu s lékařským tajemstvím.

Proč si vybrat kliniku plastické a estetické chirurgie Arte

konzultace uvažovaných plastických operací zdarma

Konzultace zdarma

Nezávazná osobní, telefonická nebo online konzultace ZDARMA.
Nadstandardní péče

Nadstandardní péče

Požíváme tkáňové lepidlo pro rychlé hojení a nejkvalitnější stahovací prádlo.
Plastický chirurg k dospozici na telefonu

Lékař na telefonu

Naši lékaři jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
Vlastní bezúročný splátkový program

Dostupná cena

Naše ceny patří mezi nejlepší nabídky na trhu estetické chirurgie.
Komplexní pozákroková péče včetně ubytování zdarma

Pozákroková péče

Pravidelně školený zdravotní personál, nejmodernější pozákroková péče.
Vysoká spokojenost klientů Arte Clinic

Vysoká spokojenost

97% našich klientů by se k nám vrátilo nebo by nás doporučilo.